Študijo o modelih sodelovanja med filmskimi festivali je za Evropsko Komisijo pripravila Tanja C. Krainhöfer. Splošni cilj je bil predstaviti in oceniti modele sodelovanja med filmskimi festivali. Festivali so namreč pomembni za doseganje vidnosti in prepoznavnosti evropskih AV del, zato je pomembno, da razumemo, kako delujejo in sodelujejo.
PDF - 2,94 MBPublikacije
Kako lahko (filmski) festivali opozarjajo na družbeno pomembne teme in spodbujajo aktivno državljanstvo? Priročnik je namenjen organizatorjem (filmskih) festivalov, tudi ustvarjalcem dokumentarnih filmov. Slednji lahko namreč z dobro kampanjo angažirajo širše javnosti in prispevajo k družbenim spremembam. Priročnik je nastal v okviru projekta Explore impact in s podporo Višegrajskega sklada.
PDF - 1,89 MBMobilnost je družbeno in gospodarsko stanje umetnikov in kulturnih delavcev ter hkrati vektor socialnega in gospodarskega razvoja. Vendar se mobilnost v kulturnem in ustvarjalnih sektorjih sooča s številnimi vprašanji, ki jih je treba obravnavati na več ravneh. KEA (2018) je za Evropski parlament opravila raziskavo s priporočili za izboljšanje regulativnega okolja na področju mobilnosti: Research for CULT Committee – Mobility of artists and culture professionals: towards a European policy framework, European Parliament, Policy Department for Structural and Cohesion Policies, Brussels.
PDF - 501,79 KBIzvajalska agencija EACEA je za bodoče kandidatke Evropske prestolnice kulture (EPK) pripravila številna priporočila. Za pripravo uspešne vloge je pomembno zgodnje načrtovanje, npr. tudi tega, da se partnerjem in lokalnim deležnikom zagotovi podroben časovni okvir in omogoči enotno razumevanje ambicij EPK. Poleg tega pa so ključna še kontinuiteta, vključevanje, zavedanje in sodelovanje.
PDF - 391,93 KBPrikaz sodelovanja predstavnikov kulturnega in ustvarjalnih sektorjev v EU programu Ustvarjalna Evropa (2014–2017) glede na število držav, projektov in aktivnosti, področij delovanja ter vključenih posameznikov in občinstev. Slovenija zaseda 6. mesto po številu vodij projektov in 7. mesto po številu organizacij v podprtih projektih.
PDF - 13,33 MBZdruženje Culture Action Europe je v sodelovanju z Budapest Observatory izdalo publikacijo relevantnih primerov, ki dokazujejo vpliv kulture na različna področja, ki sodijo v domeno vrste politik EU: od zdravja do inovacij, od rasti in delovnih mest, mednarodnih odnosov, kohezije in migracij, do izobraževanja in spodbujanja demokratičnih načel. Pregled pozitivnih učinkov kaže na nedvoumno dodano vrednost kulture za EU in posledično nujnost ustrezne podpore kulturnega ekosistema.
PDF - 1,47 MB