modul-dance

Področje
Uprizoritvene umetnosti (gledališče, ples) in glasba 
Producent
Kulturno društvo Plesna izba Maribor (partner) 
Vodja
Consorci Mercat de les Flors / Centre de les Arts de Moviment (ES) 
Razpis
Kultura (2007-2013) /
Podpora EU
2.172.826 EUR
Leto
2010 
Splet
http://www.modul-dance.eu/ 

Vodja projekta: Consorci del Mercat de les Flors, Barcelona (ES)
Soorganizatorji: Art Stations Foundation (PL),Centre de Développement Choréographique Toulouse (FR),Centre National de la Danse (FR), Dance-Gate Dancehouse Cyprus Ltd (CY), Dance Ireland Dublin (IE), Dansenshus Stockholm (SE),Dansescenen (DK), Danshuis Station Zuid (NL), DeVIR/CAPa – Centro de Artes Performativas do Algarve (PT), Hellerau – Europäisches Zentrum der Künste (DE), “Isadora & Raymond Duncan” Dance Research Center (GR), Maison de la Danse Lyon (FR), Plesna izba Maribor (SI), tanzhaus nrw e.V. (DE), Tanzquartier Wien GmbH (AT), The Place London (UK), Kino Šiška (SI).

Evropski projekt Modul-dance je namenjen zagotavljanju podpore umetnikom in spodbujanju njihove strokovne neodvisnosti pri ustvarjanju predstav od zasnove do produkcije, izvedbe in promocije. Cilj projekta je zagotoviti optimalne pogoje, pa tudi spremljanje in usmerjanje skozi celoten ustvarjalni proces.

Projekt je posebej namenjen podpori mednarodne mobilnosti umetnikov in krepitvi tako domače kot mednarodne plesne publike. Poleg tega si Modul-dance prizadeva promovirati multidisciplinarno ustvarjanje preko multimedijskih kanalov in zagotavljati podporo umetnikom s strani zavodov in novih subjektov.

Programske vsebine bodo med drugim širili z dodatnimi orodji, kot so organizacija konferenc, festivalov, forumov in vzporednih programov v podporo obetavnim umetnikom, kot na primer Carte Blanche.

Moduli: model-dance
– Carte blanche
– Film screening
– Research
– Residency – Production
– Festivals

Osnovni cilj projekta Modul-dance je spodbuda transinstitucionalni in čezmejni naravnanosti evropskih plesnih hiš, kar bo okrepilo omrežje ustvarjalcev in promotorjev, pa tudi prejemnikov plesnih predstav.

V projekt so s svojimi plesnimi hišami vključena mesta Pariz, Toulouse in Lyon (Francija), Loulé (Portugalska), Dusseldorf in Dresden (Nemčija), Tilburg (Nizozemska), Poznan (Poljska), Stockholm (Švedska), London (Velika Britanija), Dublin (Irska), København (Danska), Dunaj (Avstrija), Atene (Grčija), Nikozija (Ciper), Ljubljana in Maribor (Slovenija).

Po poročanju Izvajalske agencije (EACEA) je bil Mercat de les Flors iz Barcelone izbran na podlagi sinergij, ki jih je z drugimi evropskimi državami razvil v preteklosti, pa tudi zaradi svojih izkušenj pri zagotavljanju podpore mladim plesalcem. Poleg tega dosledno sodeluje v drugih evropskih projektih, kot je Mreža evropskih plesnih hiš, v kateri je Mercat med ustanovnimi člani. Nenazadnje pa je bilo kot pozitivno upoštevano dejstvo, da je Mercat uspešno povezal 14 sodelujočih držav, enako velja za pričakovani doseg projekta: 15 sodelujočih držav in več kot 400 umetniških del.

Trajanje projekta: 1. 6. 2010–31. 12. 2014

Projekt je finančno podprt v okviru programa Kultura na razpiso za projekte večletnega sodelovanja (sklop 1.1) za leto 2010.

Projekti s področja