Namen podpore
– razvoju evropskih avdiovizualnih del, zlasti filmov in televizijskih del, kot so igrani, dokumentarni ter otroški in animirani filmi, pa tudi interaktivnih del, kot so videoigre in večpredstavnostne vsebine, s povečanimi možnostmi za čezmejno kroženje;
– dejavnosti namenjene podpori evropskih avdiovizualnih produkcijskih hiš, zlasti neodvisnih, da bi se spodbujala evropska in mednarodna koprodukcija avdiovizualnih del, vključno s televizijskimi deli.
Upravičeni prijavitelji
Upravičeni projekti
– celovečerne filme, animirane filme in ustvarjalne dokumentarne filme, ki trajajo najmanj 60 minut in so namenjeni predvsem predvajanju v kinematografih;
– igrane filme (enkratne ali serije), ki trajajo skupaj najmanj 90 minut, animirane filme (enkratne ali serije), ki trajajo skupaj najmanj 24 minut, in ustvarjalne dokumentarne filme (enkratne ali serije), ki trajajo skupaj najmanj 50 minut in so namenjeni predvsem televizijskemu predvajanju ali predvajanju na digitalnih platformah;
– igrane filme v skupnem trajanju ali z uporabniško izkušnjo najmanj 90 minut, animirane filme v skupnem trajanju ali z uporabniško izkušnjo najmanj 24 minut in ustvarjalne dokumentarne filme v skupnem trajanju ali z uporabniško izkušnjo najmanj 50 minut, namenjene predvsem predvajanju na digitalnih platformah.
Merila za dodelitev podpore
Pristop podjetja, da na evropski in mednarodni ravni razvije skupino (sklop) od treh do petih projektov.Kakovost vsebine in dejavnosti (20 točk)
Kakovost skupine projektov, kakovost razvojne strategije, kakovost strategije financiranja in njene evropske razsežnostiRazširjanje rezultatov projekta (20 točk)
Evropska in mednarodna distribucija ter strategija trženja.Organizacija projektne skupine (10 točk)
Razdelitev nalog in odgovornosti v skupini glede na posebne cilje predlagane dejavnostiVpliv in trajnost (10 točk)
Potencial za izvedljivost skupine projektovInovativnost (20 točk)
Zmožnost podjetja, da je pri svojih dejavnostih inovativno, tj. kako predlagana skupina kaže sposobnost vlagatelja, da se prilagodi konkurenčnemu in nenehno spreminjajočemu se avdiovizualnemu okolju ter izboljša svoj položaj na trgu.Dodatne „samodejne“ točke za:
– družbo vlagateljico, ustanovljeno v državi z nizko proizvodno zmogljivostjo (10 točk);
– družbo vlagateljico, ustanovljeno v državi s srednjo proizvodno zmogljivostjo (5 točk).
Vrsta in obseg podpore
Najmanjši finančni prispevek znotraj posamezne dejavnosti (razvojna dejavnost, produkcija kratkega filma) je 70.000 EUR.
V primeru, da gre za financiranje sklopa brez kratkega filma največji finančni prispevek ne presega 200.000 EUR.
V primeru sklopa samih ustvarjalnih dokumentarcev, brez kratkega filma, dodeljena vsota ne presega več kot 150.000 EUR.Dodeljeni finančni prispevek nikakor ne sme presegati 50 % skupnih upravičenih stroškov, ki jih sporoči vlagatelj.
Če je v sklop projektov dodan kratki film, potem je največji prispevek znotraj posamezne dejavnosti 210.00 EUR, v primeru sklopa ustvarjalnih dokumentarcev pa je vsota omejena na 160.000 EUR.
Najmanjša vsota, ki je lahko dodeljena sklopu projekta je 10.000 EUR in največja 60.000 EUR, pri čemer zagotovljena vsota ne presega 50 % upravičenih stroškov projekta. Če je v sklopu kratki film, potem je največji prispevek za kratki film do 10.000 €, in zagotovljena vsota ne presega 80 % upravičenih stroškov produkcije projekta.
Navodila in obrazci za prijavo
– Smernice za prijavo 2017
– Vodič po postopku prijave
– Podrobna navodila za spletno prijavo
Elektronska prijavnica je dostopna prek spleta Izvajalske agencije EACEA. Za sodelovanje na razpisu se mora posamezna organizacija registrirati na ECAS portalu in pridobiti t. i. identifikacijsko PIC kodo za vpis v prijavni obrazec: Kako pridobiti PIC kodo in spletno prijavnico.
Rok za prijavo in časovnica
Svetovanje
KULTorki: Ekipa CED Slovenija vam je na voljo za poglobljeno individualno svetovanje o programu Ustvarjalna Evropa vsak torek med 10. in 14. uro v kulturno-informacijskem centru Kult3000, na Metelkovi ulici 2 v Ljubljani. Obvezen je predhodni dogovor glede termina svetovanja prek e-pošte info@ced-slovenia.eu ali telefona (01) 300 87 87.
Tehnična pomoč pri izpolnjevanju e-prijavnice
Za vprašanja in/ali tehnično pomoč pri izpolnjevanju e-prijavnice se obrnite na Izvajalsko agencijo EACEA – HelpDesk (eacea-helpdesk@ec.europa.eu); T: +32 2 299 0705.