Upravičeni prijavitelji
Do sodelovanja v mreži so upravičeni samo naslednji evropski neodvisni kinematografi:
– kinematografi, ki premierno predvajajo filme (premierno predvajanje evropskih filmov najpozneje v dvanajstih mesecih po nacionalni premieri);
– kinematografi, ki namenjajo največ 30 % svojih projekcij retrospektivam ali ponovnim premieram;
– kinematografi, ki so odprti za javnost najmanj 6 mesecev;
– kinematografi, ki imajo sistem za prodajo vstopnic in beleženje števila vstopov;
– kinematografi, ki imajo vsaj eno kinematografsko platno in 70 sedežev;
– kinematografi, ki so imeli vsaj 300 projekcij na leto v kinematografih z enim kinematografskim platnom in 520 projekcij na leto v kinematografih z več platni (kinematografih, ki delujejo vsaj 6 mesecev na leto) ter vsaj 30 projekcij na mesec v poletnih kinematografih/kinematografih na prostem (v kinematografih, ki delujejo manj kot šest mesecev na leto);
– kinematografi, ki so imeli vsaj 20 000 gledalcev v zadnjih dvanajstih mesecih.
Upravičeni projekti
– izobraževalne dejavnosti, katerih cilj je ozaveščanje mladih obiskovalcev kinematografov;
– promocijske dejavnosti in dejavnosti trženja v sodelovanju z drugimi distribucijskimi platformami (npr. izdajatelji televizijskih programov, platforme video na zahtevo);
– dejavnosti vzpostavljanja mreže: informiranje, povečevanje zanimanja in komuniciranje;
– finančna podpora tretjim osebam (članom mreže vložnice), ki izvajajo upravičene dejavnosti.
Merila za dodelitev podpore
1. Ustreznost in evropska dodana vrednost (35). S tem merilom se ocenjuje strategija mreže za doseganje splošnih pogojev razpisa za zbiranje predlogov tudi v smislu opredelitve posebnih dolgoročnih/kratkoročnih specifičnih ciljev. Z njim se ocenjuje tudi kakovost pristopa k spremljanju doseganja navedenih ciljev vključno z opredelitvijo ključnih kazalnikov uspešnosti.
2. Kakovost vsebine in dejavnosti (20). S tem merilom se ocenjujejo morebitna učinkovitost in uspešnost dejavnosti, ki se izvajajo, ter razširjenost njihove vključenosti v strategijo omrežja tudi prek jasne logike delovanja.
3. Komunikacija in razširjanje rezultatov (40). S tem merilom se ocenjuje pristop omrežja h komuniciranju, razširjanju in izmenjavi informacij o njegovih dejavnostih, rezultatih, znanju in najboljših praksah med člani in zunaj mreže.
4. Kakovost mreže (5). S tem merilom se ocenjuje, v kolikšni meri upravljanje, vodenje in organizacija mreže zagotavljajo dejansko izvajanje njene strategije in dejavnosti.
Vrsta in obseg podpore
Navodila in obrazci za prijavo
Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1
BOUR 03/66
1049 Bruxelles/Brussel
BELGIQUE/BELGIË
Rok za prijavo in časovnica
Svetovanje
KULTorki
Ekipa CED Slovenija vam je na voljo za poglobljeno individualno svetovanje o programu Ustvarjalna Evropa vsak torek med 10. in 14. uro v kulturno-informacijskem centru Kult3000, na Metelkovi ulici 2 v Ljubljani. Obvezen je predhodni dogovor glede termina svetovanja prek e-pošte info@ced-slovenia.eu ali telefona (01) 300 87 87.
Tehnična pomoč pri izpolnjevanju e-prijavnice
Za vprašanja in/ali tehnično pomoč pri izpolnjevanju e-prijavnice se obrnite na Izvajalsko agencijo EACEA – HelpDesk (eacea-helpdesk@ec.europa.eu); T: +32 2 299 0705.