Mednarodni koprodukcijski skladi 2016

Program
Ustvarjalna Evropa (2014-2020) - MEDIA 
Leto
2015 
Oznaka
EACEA 11/2015 
Rok
četrtek, 25. februar 2016 zaprt

Namen razpisa

Namen podpore za koprodukcijske sklade je povečanje zmogljivosti izvajalcev v avdiovizualnem sektorju za razvijanje evropskih avdiovizualnih del, ki bodo imela možnost kroženja po Uniji in zunaj nje, ter spodbujanje evropske in mednarodne koprodukcije, tudi z izdajatelji televizijskih programov.
Podprogram MEDIA podpira dejavnosti, ki evropskim in mednarodnim koprodukcijskim partnerjem omogočajo, da se srečajo in/ali zagotavljajo posredno podporo za avdiovizualna dela, ki nastanejo v koprodukciji, s podporo mednarodnim koprodukcijskim skladom s sedežem v državi, ki sodeluje v programu.

Kdo se lahko prijavi?

Vlagatelj mora imeti koprodukcijski sklad, ki je bil zakonito ustanovljen in dejaven najmanj 12 mesecev, njegova glavna dejavnost pa je zagotavljanje podpore mednarodnim koprodukcijam.
Kdo lahko sodeluje pri (pod)programu, preverite tukaj.

Upravičeni projekti

Upravičene dejavnosti koprodukcijskega sklada, vključno z zagotavljanjem finančne podpore upravičenim tretjim osebam za upravičene projekte, ki izpolnjujejo naslednja merila:
– produkcija igranih, animiranih in ustvarjalnih dokumentarnih filmov, ki trajajo vsaj 60 minut in so namenjeni predvsem prikazovanju v kinematografih;
– izvajanje konkretne strategije distribucije, katere cilj je boljše kroženje podprtih del. Film mora biti distribuiran na najmanj 3 ozemljih, od katerih vsaj eno sodeluje v podprogramu MEDIA, vsaj eno pa je tretja država.
Ukrep se mora začeti izvajati 1. septembra 2016 in končati 31. decembra 2018. Ukrep lahko traja največ 28 mesecev.

Merila za dodelitev podpore

Upravičene vloge bodo ocenjene z do 100 točkami na podlagi naslednjega vrednotenja.

Ustreznost in evropska dodana vrednost (40 točk):
Dodana vrednost v primerjavi s trenutnimi dejavnostmi evropskih koprodukcijskih skladov, geografska pokritost, zlasti evropska in mednarodna razsežnost predlaganih projektov, politika v primeru neuspešnega dokončanja projektov, pretekli dosežki sklada pri privabljanju in izbiranju kulturno raznolikih mednarodnih koprodukcij z možnostjo pritegnitve mednarodnega občinstva in strategija sklada pri podpiranju distribucije projektov.

Kakovost vsebine in dejavnosti (25 točk):
Usklajenost metodologije s cilji, vključno s splošno strategijo sklada, ciljna skupina, metode izbiranja, sinergija in sodelovanje z drugimi organizacijami, izvedljivost in stroškovna učinkovitost.

Širjenje projektnih rezultatov, učinek in trajnost (30 točk):
– učinek na promocijo in kroženje koprodukcij,
– ciljno občinstvo.

Organizacija projektne skupine (5 točk):
– razdelitev vlog in odgovornosti v skupini povezavi z ustreznostjo postopka –sprejemanja odločitev glede kandidatov za financiranje.

Vrsta in obseg podpore

Skupni razpoložljivi proračun znaša 1,5 milijona EUR.
Finančni prispevek Unije ne sme presegati 80 % vseh upravičenih stroškov ukrepa.
Najvišji finančni prispevek, ki se lahko dodeli vložniku, izbranemu na podlagi teh smernic, znaša 400.000 EUR.
Celotno besedilo smernic je skupaj z obrazci vloge na voljo na internetnem naslovu EACEA. Vloge morajo izpolnjevati vse pogoje iz smernic, vložiti pa jih je treba na predvidenih e-obrazcih, vključno z aneksom 1, aneksom 2 in aneksom 3. 
Za sodelovanje na razpisu, se mora posamezna organizacija registrirati na ECAS portalu in pridobiti t. i. identifikacijsko PIC kodo za vpis v prijavni obrazec. Preveri, kako pridobiti PIC kodo in spletno prijavnico.

Rok za prijavo in časovnica

Predloge je treba predložiti najpozneje do 25. februarja 2016 do 12. ure (opoldne), in sicer s spletnim obrazcem vloge (e-obrazcem). Vloge, vložene na kateri koli drug način, ne bodo sprejete. Vložniki morajo zagotoviti, da so predloženi vsi zahtevani dokumenti, navedeni na e-obrazcih. 

Svetovanje

Za pojasnila v zvezi z razpisom in podprogram MEDIA je kontaktna oseba na CED Slovenija Sabina Briški (sabina.briski@ced-slovenia.eu).

KULTorki
Ekipa CED Slovenija vam je na voljo za poglobljeno individualno svetovanje o programu Ustvarjalna Evropa vsak torek med 10. in 14. uro v kulturno-informacijskem centru Kult3000, na Metelkovi ulici 2 v Ljubljani. Obvezen je predhodni dogovor glede termina svetovanja prek e-pošte info@ced-slovenia.eu ali telefona (01) 300 87 87.

Tehnična pomoč pri izpolnjevanju e-prijavnice
Za vprašanja in/ali tehnično pomoč pri izpolnjevanju e-prijavnice se obrnite na Izvajalsko agencijo EACEA – HelpDesk (eacea-helpdesk@ec.europa.eu);   T: +32 2 299 0705.